Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

ВСЕ ПРО ЧЕШСКУЮ ВИЗУ

Подати заяву на оформлення довгострокової візи можливо тільки до консулського відділу Посольства ЧР в Києві на підставі правильної реєстрації в системі Visapoint відповідно до встановленних годин прийому.

У зв’язку з цим інформуємо, що

 

- для реєстрації на «робочу» карту потрібно обирати мету перебування «Заява на отримання робочої карти» (заявники зараховані до проекту висококваліфікованих працівників  з України реєструватися не повинні – детальніше дивись розділ стосовно заяв на довгострокове перебування з вказаною метою)

 

Прийняття рішення стосовно видачі довгострокових віз та перебування понад 90 днів (візи типу D) належить до компетенції Міністерства внутрішніх справ Чеської республіки.

 

Виключення з правил місцевої приналежності для заявників на робочу карту

1. Заявники на оформлення робочої карти, які проживають у консульському окрузі Посольства ЧР в Києві,  можуть  подати свою заяву у Генеральне Консульство ЧР у Львові, незважаючи на місце їх проживання в Україні.

Такі заявники мають дві можливості яким чином подати заяву у Генеральне Консульство ЧР у Львові:

а) на підставі відповідной реєстрації в системі Візапоінт;

б) заявники та їх роботодавці будуть включені у спеціальний режим – у даному випадку вони не повинні реєструватися в системі Візапоінт, та почекають коли з ними зв’яжеться консульство.

Родичі (супруги та неповнолітні діти) заявників на робочі карти можуть також подавати заяви до Генерального Консульства ЧР в Львові не зважаючи на місце їх проживання в Україні, але тільки на підставі їх відповідної реєстрації в системі Візапоінт.

 

2. Заявники на оформлення робочої карти, місце проживання яких відноситься до консульського округу Посольства ЧР в Києві,  можуть й надалі подавати свої заяви до даної дипломатичної установи, але тільки на підставі їх відповідної реєстрації в системі Візапоінт.

 

Робоча карта         

Документи:

1. анкета на робочу карту

2. дійсний закордонний паспорт, не старше 10 років, паспорт повинен мати мінімально дві вільні сторінки та строк дії паспорта повинен бути мінімально 3 місяці після завершення терміну дії візи; не повинен бути пошкоджений

3. 2 однакові фотографії, які відповідають актуальному вигляду заявника

4. документ про забезпечення проживання на території ЧР;

5. трудовий договір, договір про трудову діяльність або договір про майбутній договір, в якому сторони зобов'язуються  в узгоджений термін укласти трудовий договір, що містить положення, з якого випливає, що щомісячний розмір заробітної плати, окладу або винагороди іноземця, не буде нижчий, ніж базова ставка мінімальної місячної заробітної плати. Ці документи можуть замінити надсилаючий лист у випадку іноземних громадян, відряджених до роботи на території ЧР іноземним роботодавцем і які не укладають трудовий договір з вітчизняним роботодавцем. Щотижнева робоча доба у кожних основних  трудових відносинах повинна бути не менше 15 годин. Іноземець зобов'язаний представити цей документ чеською мовою та переклад має бути нотаріально завірений, зрозумілий іноземцеві або  має бути мовою, зрозумілою іноземцеві та бути нотаріально завіреним перекладом  на чеську мову.

6. довідка про несудимість в Україні – даний документ не вимагається від заявників молодших 15 років; у випадку, якщо іноземець за останні 3 роки перебував безперервно строком довше ніж 6 місяців  в іншій країні, тоді також повинен надати довідку про несудимість з тієї країні

7. документ про мету перебування:

 • документи, що підтверджують професійну компетентність для виконання необхідної роботи (при подачі заяви документ про нострифікацію не потрібний) або
 • дозвол на роботу, якщо мова йде про заяву відповідно до §42g, абз. 3 закону про перебування іноземців (тобто мова йдеться про іноземця, який у позиції статутного органу, партнера статутного органу або члена статутного органу або іншого органу комерційної компанії або в якості члена статутного органу або іншого органу товариства виконує для цієї юридичної особи задачі, які випливають з предмета її діяльності, або
 • документ, який підтверджує, що мова ведеться про іноземця відповідно з §98 закону про працевлаштування  (тобто іноземці, які не потребують для виконання роботи дозвіл на роботу) і
 • якщо мова йде про продуктивність регульованої професії, потрібно представити документ, що підтверджує виконання умов для здійснення такої професії 

 


 

Дозвіл на роботу за законом № 435/2004 Sb., про працевлаштування, також вимагає:

а) у випадку іноземця, якого роботодавцем є іноземна юридична особа і який є своїм роботодавцем на основі договору з чеською юридичною особою або фізичною особою посланий для виконання робіт на територію ЧР для виконання завдань, що випливають з цього договору

 

б) або у випадку, коли іноземець буде  працівником на сезон та працевлаштований  діяльністю, яка залежить від зміни пори року, але найдовше протягом 6 місяців у календарному році, якщо між окремими роботами на території ЧР, пройде строк не менше 6 місяців; який буде працевлаштований на  певний період у цілях підвищення своїх навичок і кваліфікації в обраній роботи (стажування), але на строк не довше 6 місяців. Цей період може бути продовжено, однак не довше  ніж на термін необхідний для отримання професійної кваліфікації відповідно до законодавства, чинного в ЧР

 

в) до 26 років віку працевлаштування  тимчасові та обмежені у часі роботи у рамках обміну між навчальними закладами або в рамках програми для молоді, у яких ЧР приймає участь.

 


 

Важлива інформація:

 

 • В’їзна віза з метою отримання дозволу на перебування надається  строком дії на 6 місяців та строком дозволеного перебування на території ЧР до 60 днів. Після в’їзду на територію ЧР з такою візою іноземець повинен до 3-х робочих днів особисто звернутися до відповідного до проживання іноземця відділу з питань притулку та міграційної політики Міністерства внутрішніх справ для подання заяви на оформлення картки дозволу на перебування. Такий дозвіл потім буде видано протягом 60 днів.
 • Діючий дозвіл на перебування дає можливість власнику у терміну дії перебувати на території інших країн шенгенської угоди крім ЧР до 90 днів у будь-якому коридорі 180 днів.
 • Документи для оформлення довгострокового перебування не повинні бути старші 180 днів від дати видачі – єдиним виключеням є закордонні паспорти, матричні документи та фотографії, якщо відповідають теперешньому вигляду заявника.
 • Всі документи повинні бути на чеській мові або офіційно перекладені до чеської мови. У випадку українських документів не вимагається апостиль, достатньо нотаріального засвідчення.
 • Заявник повинен сплатити встановленний збір, якщо його заява підлягає оплати.
 • Заяву на отримання робочої карти розглядає Міністерство внутрішніх справ до 60 днів  від дня подачі заяви, в особливих випадках до 90 днів.  У випадку, якщо розгляд заяви призупинено, наприклад на підставі необхідності додати документи, яких не вистачає, строк не зараховується.
 • Робоча карта надається на строк, на який було укладено робочий договір або договір про робочу діяльність, будь-який не більш ніж на 2 роки; у випадку якщо іноземець надає дозвіл на працевлаштування, робоча карта надається на строк зазначений у дозволі на працевлаштування.

 


 

Чеська Республіка дасть можливість висококваліфікованим українцям пришвидшити прийом заяв на чеські робочі карти

12.11.2015 / 16:02 

9 листопада 2015 року чеський уряд ухвалив пілотний проект, який дасть можливість у пільговому порядку приймати заяви на робочі і сині карти для висококваліфікованих працівників і спеціалістів з України. Претенденти на працевлаштування, котрі відповідають критеріям для включення до проекту, не повинні будуть реєструватися в електронній системі VISAPOINT, і в більшості випадків не будуть проходити додаткову співбесіду при розгляді документів. Після цього прийняті заяви на робочі і сині карти будуть розглядатися у встановлені законом терміни. Запропонована річна квота для таких робочих місць складає максимум 500 місць на рік.

Заявку на включення до проекту зможе подати фірма, яка веде підприємницьку діяльність в ЧР мінімально два роки, є платником податку на прибуток в ЧР, зареєстрована в ЧР як платник медичного та соціального страхування, виконує всі зобов'язання перед державою і відповідає іншим зазначеним умовам. Така фірма повинна буде також довести, що кваліфікований спеціаліст буде отримувати зарплату в розмірі, який відповідає мінімальній сумі, передбаченій для отримання синьої карти, і що з ним буде укладена трудова угода на повну ставку на період як мінімум 1 рік.

"Уряд підготував це рішення для ринку праці і працедавців, у яких виник попит на працівників висококваліфікованих професій, яких наразі не вистачає в Чеській Республіці. Цей проект значною мірою полегшить отримання робочих місць для працівників зі східних країн, які в нашому суспільстві дуже добре інтегруються. У той же час, я доручив міністру праці та соціальних справ провести аналіз вакансій в Чеській Республіці, кількість яких є найвищою за останні кілька років, і аналіз структури безробітних, зареєстрованих на біржі праці. Наша довгострокова мета полягає в заповненні вакансій безробітними шляхом професійної перекваліфікації та інших інструментів ринку праці", - сказав прем'єр-міністр Богуслав Соботка.

"Цей проект, розрахований на висококваліфікованих спеціалістів з України, почне діяти відразу ж після його затвердження. Через півроку ми його оцінимо, і якщо він виявиться успішним, ми розглянемо його розширення для інших професій, і, можливо, інших країн", - доповнив міністр закордонних справ Любомир Заоралек.

Пілотний проект не зашкодить чеському ринку праці, до нього повинні бути включені тільки ті робочі позиції, з яких буде проведено тест на ринку праці (тобто такі робочі місця будуть насамперед пропонуватися громадянам Чехії та ЄС, і тільки після 30 днів, якщо на це робоче місце не виявиться зацікавленості з боку таких громадян, воно може бути зайнято іноземцем).

Українські претенденти на роботу в Чеській Республіці повинні мати необхідні знання та навички, важливі для діяльності, технологій або керівництва підприємства, яке хоче працевлаштувати їх в Чеській Республіці. Проект в першу чергу спрямований на кандидатів з вищою освітою, у певних професіях буде вимагатися принаймні середня освіта з атестатом зрілості. Зокрема, йдеться про професії у сфері ІТ, таких як системні аналітики і розробники програмного забезпечення, а також про технічні професії, такі як інженери-механіки. Кандидати повинні будуть підтвердити свою кваліфікацію.

Через реалізацію цього пілотного проекту буде також зменшене існуюче навантаження на чеські консульства в Україні. Заявники, які братимуть участь у проекті, будуть відокремлені з числа заявників, що реєструються у системі VISAPOINT.

Запропоноване рішення уряду передбачає оцінювання пілотного проекту після шести місяців. На підставі такого оцінювання цей спосіб розгляду заяв може бути в майбутньому поширений і на заявників на робочі місця в інших професіях. Це стосувалося би робочих місць, для яких достатньо низької кваліфікації, і які протягом тривалого терміну не вдається заповнити працівниками з Чехії чи Європейського Союзу.

 


 

Карты сотрудников предназначены для иностранцев, которые будут работать в Чехии на срок более трех месяцев.

Сотрудник карты является формой разрешения на долгосрочное пребывание.

Заявки на Сотрудника карты представлены в дипломатических представительствах Чешской Республики в соответствии с консульским территориальной компетенции. Дипмиссия направляет заявление в Министерство внутренних дел для оценки и принятия решения. Если заявка оценивается положительно, дипмиссия, где заявка была заполнена выдает долгосрочную визу с целью сбора карточки сотрудника. Иностранец собирает карточки сотрудника после прибытия в Чехию в Министерстве внутренних дел.